Tarihe Geçtiler!

Tarihe Geçtiler!
  • Etkinlik Tarihi 17 Kasım 2020
  • Etkinlik Yeri Trabzon

Etkinlik Detayı

Spordaki birçok branştaki başarıları ve uluslararası standartlardaki tesisleri ile markalaşan Trabzon, sadece bir yıl önce çalışmalara başlanan ragbide de kısa sürede önemli yol aldı, pandemi öncesinde 3 sporcu milli takıma seçildi. Trabzonlu gençler Tolga Keskin, Hüseyin Çelik ve Yusuf Mikail Bektaş kısa sürede gösterdikleri üstün performans ile Trabzon tarihine, ragbi branşında milli olan ilk sporcular olarak geçti.

Ragbi antrenörünün atanmasıyla birlikte bu branş ile ilk kez geçen yıl tanışan Trabzon’da çalışmalar, Arsin İlçe stadında yapılıyor.  “Gençlerimizin bu branşta başarılı olabileceğine yürekten inandığımız için ilimizde yaygınlaşması için her şeyi yapıyoruz” diyen Trabzon Gençlik ve Spor İl Müdürü Birdal Öztürk, “Şehrimizde Birçok branşta olduğu gibi ragbide de başarılı olabilecek iyi bir potansiyel var” diye konuştu.

Salgın öncesi 3 yaş kategorisinde antrenman yaptıklarını kaydeden Antrenör Bekir Ataoğlu, “Özellikle Arsin Anadolu Lisesi ve Arsin OSB MTAL’de okuyan 26 sporcu ile çalışmalar yaptık. İlk yılımızda 3 sporcumuz U18 milli takımına davet edildi. Salgın nedeniyle milli takım kampı ve maçlar iptal edildi ama çalışmalar başlayınca sporcularımız ay-yıldızlı forma ile ülkemizi temsil edecek. Onlarla gurur duyuyorum” dedi.

Trabzon’un ilk milli ragbicilerinden Tolga Keskin, “Bir gün okulumuza Arsin İlçe Spor Müdürü Taner Şentürk, sportif eğitim uzmanı Osman Atmaca ve antrenör Bekir Ataoğlu geldi, hiç bilmediğim bu branşı tanıttı. Orada bu sporun güç, hız ve çevikliğe dayalı olması dikkatimi çekti, tam bana göreydi. Hemen ismimi yazdırdım, çalıştıkça sevdim, daha çok çalıştım ve milli takıma seçildim. Çok mutluyum” diye konuştu.

Başarılı performansı ile milli takıma seçilen Hüseyin Çelik, duygularını şöyle anlattı: “Arkadaşlarım, okulumuzun konferans salonunda yeni bir spor dalı tanıtıldığını söyledi. Açıkçası il başta hiç ilgimi çekmedi, öylesine gittim ama videoyu izledikçe tam aradığım sporun bu olduğunu gördüm, Centilmenlik, hız, çeviklik, güç, tam bana göreydi. Cesaret ön plandaydı ve hemen katılmaya karar verdim. Çok çalıştım, başardım.”.

Yusuf Mikail Bektaş da milli takıma seçilen başarılı sporculardan biri. Bektaş, “Kick boksla ilgileniyordum. Arkadaşlarım ilçede yeni başlayacak ragbinin ilgimi çekebileceğini söyledi, onların teşvikiyle antrenmanlara katıldım. Oynadıkça daha çok sevdim çünkü bu sporda aradığınız her şey var. Milli takıma seçildim ama salgın nedeniyle maçlar iptal edildi. Bireysel olarak çalışmaları sürdürüp kendimizi hazır tutuyoruz” dedi.

 


  • Etkinlik Tarihi 17 Kasım 2020
  • Etkinlik Yeri Trabzon
DEĞERLENDİRME 3.0

İçeriği Nasıl Buldunuz?

Captcha